Debata

Szkoła: Zespół Szkół nr 10, Zabrze
Poziom edukacyjny: Ponadgimnazjalny
Obszary edukacyjny: Języki obce

W Zespole Szkół Nr 10 w Zabrzu odbyło się w grudniu kilka debat klasowych.Brali w nich uczniowie będący akurat na lekcji, przeważnie około 15-20 osób. Poinformowałam uczniów o idei programu przy okazji prowadzenia zajęć w pracowni komputerowej. Każdy mógł poczytać o programie i tak się zaczęło. Ponieważ jestem jedynym nauczycielem biorącym udział w programie, postanowiłam zaangażować w debaty jak najwięcej uczniów, których uczę. Myślałam, że ten pomysł nie wypali, gdyż musiałam przeprowadzać je na swoich lekcjach - czyli na lekcjach języka niemieckiego, ale okazały się one miłą odskocznią od nauki a zaangażowanie uczniów przerosło moje wyobrażenia (w końcu nie od parady jesteśmy częściowo zespołem szkół elektroniczno-informatycznych ;) Jednak również klasy liceum ogólnokształcącego miały bardzo dużo do powiedzenia z temacie TIK.

"23 grudnia 2010 roku był dla naszej ekipy dniem, w którym mieliśmy zaprezentować efekty naszej pracy. Do wspólnej debaty zaproszona została pani Dyrektor Iwona Maciuła, a także przewodniczący samorządu szkolnego Tomasz Rusecki. Wspólnie z nami efekty swojej pracy przedstawiała klasa 2m.  Po prezentacjach przyszła pora na otwartą dyskusję dotyczącą realizacji opracowanych przez nas projektów.  Adam i Norbert dzielnie odpowiadali na stawiane pytania i rozwiewali wątpliwości związane z zagadnieniami naszych prezentacji. Po zaprezentowaniu naszej wspólnej pracy ruszyliśmy do kolejnego zadanie – opracowania kodeksu 2.0." Robert Nazar kl. 3c