Zadanie TIK - Portret i autoprtret

Zadanie TIK przygotowane przez panią Bogusławę Grzesiak.

"Jako zadanie TIK zaplanowałam zajęcia plastyczno-informatyczne z 15 osobową grupą z klasy V . Tematem tych zajęć będzie "Portret i autoportret". Uczniowie zapoznani zostaną z zagadnieniem portretu. Za pomocą Internetu ( podane linki ) odszukamy słynne portrety słynnych artystów wykonywane różnymi technikami malarskimi. Porównamy je i przeprowadzimy analizę dzieła. Za pomocą programu Paint i innych edytorów grafiki każdy uczeń stworzy także portret lub autoportret. Pomocne będą gotowe elementy twarzy takie jak: owal, brwi, oczy, usta przygotowane przez nauczyciela, a dostępne w sieci komputerowej. Kolejnym zadaniem uczniów będzie zeskanowanie własnego zdjęcia lub przesłanie go pocztą na mail nauczyciela , następnie pokolorowanie twarzy i nadanie im wybranego efektu graficznego (program Gimp). Efektem końcowym po wydrukowaniu będzie kolaż na wzór pracy Andy Worhola."

Typ materiału: sprawdzian,
Poziom edukacyjny: Szkoła podstawowa 4-6,
Obszary edukacyjny: Inny,
Typ autora: nauczyciel