Zadaie TIK - webquest

Zadanie TIK dla uczniów klasy 6 przygotowane przez panią Iwonę Świątkowską.

"Wychodząc oczekiwaniom uczniów, którzy w kodeksie 2.0 jako jeden z punktów zapisali „Pracuj metodą webquestu” postanowiłam wykorzystać Internet jako narzędzie wspomagające i uatrakcyjniające tradycyjny proces nauczania. Wybierając tę metodę miałam na uwadze, że uczy ona nie tylko wyszukiwania i przetwarzania informacji, ale przede wszystkim jest nastawiona na doskonalenie umiejętności rozwiązywania problemów. Uczniowie będą mogli wykazać się twórczym, ale również i krytycznym podejściem do rozwiązywanych zadań. Przygotowany przeze mnie webquest był zadaniem grupowym dzięki czemu uczniowie mieli również okazję ćwiczyć pracę w grupach."

Typ materiału: sprawdzian,
Poziom edukacyjny: Szkoła podstawowa 4-6,
Obszary edukacyjny: Matematyka,
Typ autora: nauczyciel