Film w projektach 2.0

Możliwości edukacyjne jakie stwarza film są ogromne. Czytając Wasze projekty 2.0 zauważyliśmy, że część nauczycieli już je dostrzegła, z czego bardzo się cieszymy.

Jak wykorzystać film podczas lekcji?

• Możecie skorzystać z istniejących już zasobów kinematograficznych. Film stanowi doskonały punkt wyjścia do zaczęcia dyskusji lub zainicjowania „burzy mózgów” na dany temat.
• Możecie również zaproponować uczniom realizację własnego materiału filmowego. W ten sposób dajecie im możliwość wykazania się w praktyce nowymi umiejętnościami i wykorzystania zdobytej wiedzy.

Film nakręcony przez uczniów może być na przykład:

- krótką reklamówką zdrowego stylu życia
- filmem biograficznym ilustrującym życie patrona Waszej szkoły
- autorską interpretacją lektury szkolnej
- instruktażowym filmem na temat robienia dobrych zdjęć

Więcej w materiale do pobrania, znajdziecie tam również podpowiedzi i sugestie związane z możliwościami edukacyjnymi i kolejnymi etapami realizacji filmu.

Typ materiału: poradnik,
Obszary edukacyjny: Humanistyka, Matematyka, Nauki przyrodnicze, Języki obce, Informatyka, Edukacja wczesnoszkolna, Inny,
Typ autora: sekretariat programu

Słowa kluczowe: film, TIK, projekt, zadanie,