Szkolny Festiwal 2.0 - podsumowanie

W naszej szkole odbyło sie kilka Festiwali podsumowujących prace nad projektami.

Pierwszy z nich odbył się pod koniec marca podczas podsumowania programu "Trzymaj Formę". W apelu udział brała cała społecznośc szkolna. Młodsi uczniowie przedstawili starszym dzieciom zagadki owocowo- warzywne oraz informacje o cennych składnikach odżywczych owoców i warzyw jakimi są  witaminy i błonnik.

Występ młodszych kolegów bardzo sie wszystkim podobał, został on wzbogacony piosenkami i krótkim przedstawienim na temat zdrowego żywienia.

Drugie podsumowanie projektów odbyło się w czerwcu i było połączone z wręczaniem nagród zdobytych przez uczniów w róznych dziedzinach. Podczas apelu zgromadzona była cała społeczność uczniowska. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody m.in. za konkursy przedmiotowe, prowadzenie blogu w programie "Szkoła z Klasą", z zaangażowanie w prace nad projektami i wiele innych. Podczas tego spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracami dzieci prowadzonymi podczas realizowania projektów o Unii Europejskiej.

Uczniowie z klasy VI stworzyli album, w którym znalazły się najważniejsze informacje o wybranych krajach, a uczniowie z klasy III przedstawili zgromadzonym informacje na temat festiwali i świąt które odbywają się w krajach europejskich. Ze zgromadzonych materiałów również powstał album, który będzie wykorzystywany w nastepnych latach szkolnych oraz uzupełniany o nowe informacje.

Galeria:

Autor: Marta Błażejewska (tunia.mp)