Zadanie II - Komputery po lekcjach

Zdanie to zostało również wybrane po konsultacjach z nuaczycielami. Wspólnie doszłyśmy do wniosku, że udostepnienie uczniom komputerów i dojścia do Internetu podczas przerw środlekcyjnych i po zajęciach lekcyjnych pozwoli uczniom na rozwijanie ich zainteresowań i zdobyciu nowej wiedzy.

Nauczycielka informatyki stworzyła harmonogram korzystania z sali komputerowej przez uczniów.

Uczniowie chętnie korzystali z tej możliwości. Największą popularnością cieszyły sie gry, ale wielu uczniów poszukiwało informacji na temat swoich zainteresowań lub słuchało muzyki.

Po rozmowie z nauczycielką informatyki okazało się, że taki sposób spędzania przerw przynosi obopólne korzysci zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. Obie strony dowiedziały się w jaki sposób umieszczać zdjęcia na portalach, gdzie mozna znaleźć ramki do zdjęć, w jaki sposób odnaleźć potrzebne informacje itp.

Autor: Grażyna Pokorska (g.pokorska)