BAZA 2.0

Tu znajdują się wszystkie materiały edukacyjne wypracowane w ramach programu. Baza 2.0 dzieli się na dwa główne działy:

BIM

Biblioteka Internetowych Materiałów Edukacyjnych - materiały opracowane przez ekspertów i zamieszczone przez sekretariat programu.

BIM (Baza Internetowych Materiałów Edukacyjnych)

Znajdują się tu: poradniki dotyczące korzystania z nowych technologii oraz Internetu, przykłady zastosowania programów komputerowych, pomysły na zorganizowanie debat, projekty (także z wykorzystaniem nowych technologii), scenariusze lekcji, opisy eksperymentów do przeprowadzenia z uczniami (lub do zrobienia w domu), wskazówki do obserwacji i samodzielnych badań, zadania sprawdzające umiejętności myślenia i rozwiązywania problemów, przykłady sprawdzianów. Materiały zostały opisane wg następujących kryteriów: obszar edukacyjny, poziom edukacyjny, typ materiału (poradnik i pomoce, zadanie, projekt, scenariusz, eksperyment, multimedia, inne), adresat (nauczyciel, uczeń, wszyscy). więcej »

Materiały od uczestników

Materiały od uczestników - materiały wypracowane i publikowane przez uczestników programu. Tutaj można znalźć:

Tegoroczne działania

Opisy zamieszczane przez uczestników II edycji "Szkoły z klasą 2.0" w roku szkolnym 2011/2012. więcej »

Dobre praktyki TIK

Kodeksy 2.0, opisy debat, zadań dla uczniów, projektów i szkolnych festiwali zamieszczone przez uczestników I edycji Szkoły z klasą 2.0. więcej »

Materiały archiwalne

Opisy projektów badawczych realizowanych w poprzednich odsłonach akcji: "Szkole Myślenia" I i II w latach 2008/2009 i 2009/2010. więcej »